کرم های کامپیوتر

قالب وبلاگ در حال ویرایش شدن!

ممکن است اشکالاتی در قالب پیش بیاید
بنابراین پیشاپیش متاسفیم!

کرم های کامپیوتر

من و دوستم دو تا کرمیم که داریم تو سیستم ها وُل می خوریم و بعضی وقت ها براتون چیزایی که تو این وُل خوردن ها یاد گرفتیم رو می نویسیم!!!!!

تبلیغات

لاگ بندرعباس راه افتاد!

برای اطلاعات بیشتر به وبلاگ لاگ مراجعه کنید.
نویسنده وبلاگ ما شوید

شما می توانید در قالب نویسنده در کنار ما باشید و در این وبلاگ فعالیت کنید

ربات تلگرامی ما
نویسندگان
آخرین نظرات
 • ۱۴ تیر ۹۸، ۱۵:۴۶ - فرهاد حسن پور
  ali boood.

۸ مطلب در مرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

ویجر (vigenere) یکی از شیوه های امن در کد گزاری الفبایی است که من اون رو به صورت یک کتابخانه برای #C نوشتم تا هر متنی را با هر کلید دلخواه و با استفاده از چند متد ساده کد گذاری کنید.

کارکتر های مجاز:

"A-Z a-z 0-9 (SPACE) "!@#$%^&*()[]{}<>_-+=\/."

 

دانلود فایل زیپ سورس با حجم 227kb

دانلود

 

دانلود کتابخانه .net با حجم 116kb

دانلود

 • BSimjoo

این کتابچه خیلی سریع سینتکس پرل رو آموزش میده.کتاب خوبی هست.

حجم: 122 کیلوبایت
 • فاروق کریمی زاده

این کتاب که زبانش انگلیسی هست و توسط گروهی از نویسنده ها نوشته شده یکسری دستورات خط فرمان لینوکس رو به همراه ویم و نانو آموزش میده! کتاب خیلی خیلی مفیدی هست و من به شدت توصیش میکنم!

توجه کنید که این کتاب یک آموزش برای مدیر سیستم(sysadmin) شدن نیست بلکه فقط برای استفاده از لینوکسه!


حجم: 1.73 مگابایت

 • فاروق کریمی زاده

این مثال رو خودم امتحان کردم و جواب گرفتم:

using System.Net.Mail;

private void send_email()
    {
      try
      {
        MailMessage mail = new MailMessage();
        SmtpClient SmtpServer = new SmtpClient("smtp.gmail.com");

        mail.From = new MailAddress("your_email@gmail.com");
        mail.To.Add("to_address");
        mail.Subject = "Test Mail";
        mail.Body = "This is for testing SMTP mail from GMAIL";

         // اگر می خواهید فایل هم ارسال کنید کد های زیررا هم بنویسید
        System.Net.Mail.Attachment attachment;
                attachment = new System.Net.Mail.Attachment("your file");
                mail.Attachments.Add(attachment);

        SmtpServer.Port = 587;
        SmtpServer.Credentials = new System.Net.NetworkCredential("username", "password");
        SmtpServer.EnableSsl = true;

        SmtpServer.Send(mail);
        MessageBox.Show("mail Send");
      }
      catch (Exception ex)
      {
        MessageBox.Show(ex.ToString());
      }

بخش هایی که با رنگ آبی مشخص شده اند به ترتیب آدرس ایمیل مبدا، آدرس ایمیل مقصد، موضوع ایمیل، متن ایمیل، آدرس فایل، نام کاربری حساب جیمیل و رمز ورود به جیمیل میباشند

 • BSimjoo

این راه 100% تضمینی و عملی است و خودم چندین بار روی ویندوز های مختلف امتحان کرده ام و جواب داده است. برای شکستن پسورد ویندوز از طریق این راه نیاز به هیچ ابزار یا نرم افزار اضافه ای ندارید.( هر چند اگر داشته باشید کارتان سریع تر پیش میرود)

 • BSimjoo

در این قسمت آموزش خواندن یک فایل متنی و همچنین ایجاد و نوشتن یک فایل متنی را مطالعه میکنید.

 • فاروق کریمی زاده

روبو کد یه بازی برنامه نویسی جالب، مفید و متنباز هست.داخل این بازی شما با زبان جاوا باید روبات های کوچک رو برنامه نویسی کنید تا برن با بقیه روبات ها بجنگن!این روبات ها، تانک های شش چرخ کوچکی به ابعاد 48*48 پیکسل هستند که داخل زمین بازی(زمین جنگ) باید با برنامه نویسی شما عقب یا جلو برن، وقتی یک روبات دیگه رو دیدن به طرفش شلیک کنن و ....

مواد و وسایل لازم:

 • یک کامپیوتر رومیزی
 • ماشین مجازی جاوا برای سیستم عاملتون
 • روبو کد
 • اگر میخواید یک روبات بسازید باید سینتکس جاوا رو بلد باشید.البته اگر یکی از زبان هایی که خویشاوندی نزدیکی با سی داره رو بلد باشید، مثل سی یا سی پلاس پلاس یا سی شارپ باز هم کارتون راه میوفته. مخصوصا سی شارپ که سینتکسش کپی همون جاوا هست

توجه کنید که نیازی به JDK و کامپایلر جاوا ندارید چون روبو کد همراه خودش یک کامپایلر جاوا(ECJ) داره.  اما اگر JDK روی سیستمتون نصبه میتونید انتخاب کنید که برای کامپایل کردن از  JDK استفاده کنید.اگر ماشین مجازی جاوای شما آماده هست روبو کد رو از لینک زیر دانلود کنید و با ماشین مجازی جاوا اجراش کنید.برای نصب نیازی به دسترسی ادمین یا ریشه ندارید چون روبو کد توی پوشهی شخصیتون(home) نصب میشه.

 • فاروق کریمی زاده

به طور کل من این باور را غلط می دانم که با ترس از هک شدن و قرنتینه ی کامل سیستم می توان آن را در امان نگه داشت! من افرادی را دیدم که با وجود ترس از ویروس ها و تروجان ها و نزدیک نشدن به آن ها سیستمی آلوده داشتند و نتوانستند آن را نجات دهند. البته لازم است این را هم بگویم که سیستمی امن نیازمند هوشیاری است.

من به عنوان کسی که شیش سال با ویروس ها سر و کار داشتم میگم می کنم که برای نجات دادن سیستم نیازی به آنتی ویروس های قوی نیست بلکه اگر از چگونگی کار ویروس ها و تروجان ها سر در بیارید می توانید سیستمتان را نجات دهید. به طور مثال ویروسی مانند ویروس شورتکات (shortcut) توسط هیچ آنتی ویروسی قابل ردیابی نیست و تنها آگاهی کاربر را نیاز دارد. این ویروس تنها فایل های موجود در فلش را در یک پوشه ی بینام منتقل می کند و آن را مخفی می کند، سپس یک میانبر یا شورتکات (shortcut) از آن می سازد علاوه بر آن فایلی ویروسی را در آن پوشه قرار می دهد. اکثر مردم هم برای این که سریع تر به فایل های خود دسترسی داشته باشند با صرفنظر از اینکه دارند بر روی چه چیزی کلیک می کنند شورتکات را باز می کنند و به همراه فایل های خود ویروس را اجرا می کنند.

متاسفانه ما در عصری هستیم که فرصتی برای  تجربه کردن و آموختن نیست ولی به هر حال باید نترسید، باید جرعت کرد و با ویروس ها روبه رو شد.

به طور کلی ویروس ها باید اجرا شوند تا بتوانند خرابکاری کنند. این درست همان مرحله ای است که باعث می شود تا کرکر ها (خرابکار های رایانه ای) ویروس ها را با اشکالی متفاوت بسازند. آن ها تلاش می کنند تا کاری کنند که کاربر ها گول بخورند و آن ها را اجراکنند.

همیشه در نظر داشته باشید پیشگیری بهتر از درمان است؛ یعنی شما باید در این حد آگاهی داشته باشید که ویروس ها را بشناسید و آن ها را اجرا نکنید. این درست همان کاری است که آنتی ویروس ها انجام می دهند؛ آن ها ویروس ها را شناسایی می کنند و قبل از اجرا شدن آن ها را حذف می کنند. بدانید که هیچ ویروسی به طور خودکار اجرا نمی شود؛ البته اگر هنوز از ویندوز اکس پی که به نظر من تاریخ مصرفش گذشته استفاده می کنید بهتر است نگران اجرای خود به خود ویروس ها باشید!بدانید اکس پی آنقدر نقطه ضعف دارد که شرکت ماکروسافت چند سالیست که دیگر از آن پشتیبانی نمی کند.

به هر حال سعی کنید اول فایلی را که می خواهید باز کنید خوب بشناسید سپس در مورد آن فکر کنید و بعد آنرا اجرا کنید. توصیه می کنم از چگونگی کار فایل ها، این که کدام فایل ها خطرناکند و چگونه آن ها را خنثی کنیم اطلاعات کسب کنید.

البته بعدا در این زمینه ها نیز مطلب می گذارم.

 • BSimjoo